goerlitz_odbicia_te

Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym zaprasza na:
Görlitz, Budziszyn, Żytawa, Oybin
w dniach 15 – 16 września 2018 roku (sobota/niedziela)
W programie zwiedzania:
Görlitz – zwiedzanie starówki, stary i nowy rynek, ratusz, dom biblijny, łuk szeptów, kościół św. Piotra i Pawła, pozostałości murów miejskich, plac mariacki, przedmieście Mikołaja, średniowieczna kopia grobu Bożego.
Budziszyn – starówka, m.in. krzywa wieża, bogata ulica, rynek z ratuszem, katedra św. Piotra, cmentarz Mikołaja, pozostałości murów miejskich, stary wodotrysk. Powrót do Zgorzelca – zakwaterowanie i kolacja.
Żytawa (Zittau), zwiedzanie starówki niegdyś bogatego, kupieckiego miasta. Zwiedzanie wielkiej zasłony wielkopostnej z XV w. oraz małej zasłony wielkopostnej z XVI w. – unikatów na skalę światową. Wycieczka w góry żytawskie -przejazd do kurortu Oybin położonego u podnóży skał piaskowcowych, spacer po deptaku, zwiedzanie barokowego kościoła górskiego i romantycznych ruin zamku i klasztoru celestynów.
Koszt: członkowie PTTK – 155zł + 18 euro, pozostałe osoby 165zł + 18 euro Świadczenia w cenie: przejazd autobusem, zwiedzanie z przewodnikiem, nocleg w Domu Turysty w Zgorzelcu (pokoje wieloosobowe +łazienka na korytarzu), obiadokolacja + śniadanie.
Członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki, a pozostałe osoby ubezpieczają się we własnym zakresie.
Wyjazd:
godz. 05.45 z Wołowa – koło basenu
godz. 06.00 z Brzegu Dolnego – Osiedle Fabryczne (postój TAXI)
godz. 06.05 Aleje Jerozolimskie/Słowackiego (przystanek PKS)
Kierownik wycieczki: Henryk Luchowski ( kom. +48-692-469-475)
Zapisy w każdy czwartek w biurze Oddziału przy ul. Zwycięstwa 5 w Brzegu Dolny w godz. dyżuru od 15.30 do 17.30 (telefon do biura w godz. dyżuru 71 319 79 27). Serdecznie zapraszamy !!!