Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym wspólnie z Biurem Podróży Margo Travel zapraszają na wycieczkę Łotwa-Estonia-Helsinki-Mierzeja Kurońska w terminie 16-22 maja 2020 r.

Cena 670 PLN + 280 euro.
W cenie: transport autokarem, prom, śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodnicy lokalni ok. 45 euro/os. +25 zł/os.
ZADATEK W WYSOKOSCI 200 PLN/OSOBĘ PŁATNY DO 31 października 2019
Ramowy program wycieczki
1 dzień: 16.05.2020 (sobota)
Wyjazd z Brzegu Dolnego, rejs szlakiem Doliny Rospudy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
2 dzień: 17.05.2020
Śniadanie, następnie wizyta w KIEJDANACH – dawnej polskiej rezydencji magnackiej, zwiedzanie renesansowego zboru fundacji hetmana Krzysztofa „Pioruna” Radziwiłła z kryptą z grobami Radziwiłłów. Przejazd do RUNDALE , zwiedzanie najbardziej efektownego zabytku sztuki barokowej na Łotwie, – pałacu nazywanego „Łotewskim Wersalem”” przyjazd do miejsca zakwaterowania w Rydze, obiadokolacja, nocleg.
3 dzień: 18.05.2020
Śniadanie, zwiedzanie RYGI. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy, nawiązującej historią i wyglądem do dawnych tradycji hanzeatyckich. Objazd miasta autokarem – stara i nowa Ryga, wizyta w dzielnicy secesyjnych kamienic wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Spacer po starówce z przewodnikiem : Zamek, kościół polski pw. Matki Bożej Bolesnej i polska uliczka, katedra luterańska, katedra katolicka, symbol miasta – średniowieczne kamienice „Trzej Bracia”, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Tallinie, obiadokolacja, nocleg.
4 dzień: 19.05.2020
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie TALLINA z przewodnikiem: m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, baszty obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgośka, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dzielnica Pirita (miejsce regat Olimpijskich z 1980r), wjazd na wieżę telewizyjna; następnie przejazd do Pałacu Kadriorg dawna letnia rezydencja carów rosyjskich, powrót do hotelu w Tallinie , obiadokolacja, nocleg.
5 dzień: 20.05.2020
Wczesny wyjazd z hotelu, lunch pakiet z hotelu zamiast śniadania, wyjazd do terminalu promowego, następnie rejs promem pasażerskim na trasie Talin- Helsinki, sniadanie na promie. Po przypłynięciu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie HELSINEK : rejs statkiem do twierdzy Suomenlinna- zwiedzanie, Plac Senacki, Katedra Luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, Rynek Kauppatori, Ratusz, Pałac Prezydencki, Sobór Uspieński, pomniki: Jana Sybeliusa i Aleksandra II, obiad w Helsinkach. Powrót promem na trasie Helsinki – Tallin, Powrót do hotelu w Tallinie, nocleg.
6 dzień: 21.05.2020
Śniadanie, wykwaterowanie, Przyjazd do KŁAJPEDY –spacer po mieście, zobaczymy min. Stare Miasto z ulicą Aukštoj gdzie zachowały się najstarsze domy w mieście o konstrukcji muru pruskiego, zobaczymy również stary jacht Meridianas pełniący funkcje pływającej restauracji, obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg w Kłajpedzie.
7 dzień: 22.05.2020
Śniadanie, przejście do portu piechotą płyniecie promem/stateczkiem na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ na wybrzeże bałtyckie stanowiące królestwo bursztynu, podzielonego między Rosję i Litwę, wpisanego na listę UNESCO, słynącego z drugich pod względem wysokości kompleksów wydm w Europie i w części litewskiej nie mającego połączenia z lądem, nazywanego litewską Saharą. Pokaz w Delfinarium. Przejazd do POŁĄGI – zwiedzanie Muzeum Bursztynu w Pałacu Tyszkiewiczów-największego muzeum bursztynu Europie. Obiad .Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Polski.
Świadczenie zawarte w cenie :
Transport autokarem
opłaty drogowe i parkingowe, autostrady
Zakwaterowanie -6x nocleg w hotelach 3 *
1 x śniadanie, 1x obiadokolacja w Polsce
1 x obiadokolacja w Rydze, 2x obiadokolacja w Tallinie, 1x obiadokolacja Kłajpedzie
1x lunch pakiet zamiast śniadania w dniu wycieczki do Helsinek
1x śniadanie na promie do Helsinek
1 x obiad w Helsinkach
Opieka pilota
Prom/statek na Mierzeje Kurońską,
prom Talin-Helsinki-Talin
Oplata klimatyczna za wstęp do Parku na Mierzei Kurońskiej
Obiad w Połądze
System auidioguide
CENA 670 PLN/os + 280 EUR/os
Świadczenia dodatkowo płatne: bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni ok. 45 euro/os + 25 zł/os.