Oddział Miejski PTTK „Rokita” w Brzegu Dolnym wspólnie z Biurem Podróży Margo Travel zapraszają na wycieczkę Łotwa-Estonia-Helsinki-Mierzeja Kurońska w terminie 26 kwietnia-2 maja 2020r.   Cena 670 PLN + 280 euro.
W cenie: transport autokarem, prom, śniadania i obiadokolacje, opieka pilota, ubezpieczenie. Dodatkowo płatne bilety wstępu do zwiedzanych obiektów oraz przewodnicy lokalni ok.45 euro/os. +25 zł/os.

ZADATEK W WYSOKOSCI 200 PLN/OSOBĘ PŁATNY DO 31 października 2019

Ramowy program wycieczki

1 dzień: 26.04.2020 
Wyjazd z Brzegu Dolnego, rejs szlakiem Doliny Rospudy, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg  w hotelu Kresovia w Gibach https://kresovia.pl/.

 2 dzień: 27.04.2020  
Śniadanie, następnie wizyta w KIEJDANACH – dawnej polskiej rezydencji magnackiej, zwiedzanie renesansowego zboru fundacji hetmana Krzysztofa „Pioruna” Radziwiłła z kryptą z grobami Radziwiłłów. Przejazd do RUNDALE , zwiedzanie najbardziej efektownego zabytku sztuki barokowej na Łotwie, – pałacu nazywanego „Łotewskim Wersalem”” przyjazd do miejsca zakwaterowania w Rydze, obiadokolacja, nocleg.

 3 dzień: 28.04.2020
Śniadanie, zwiedzanie  RYGI. Zwiedzanie z przewodnikiem łotewskiej stolicy, nawiązującej historią i wyglądem do dawnych tradycji hanzeatyckich. Objazd miasta autokarem – stara i nowa Ryga, wizyta w dzielnicy secesyjnych kamienic wpisanych na listę dziedzictwa kulturalnego UNESCO. Spacer po starówce z przewodnikiem : Zamek, kościół polski pw. Matki Bożej Bolesnej i polska uliczka, katedra luterańska, katedra katolicka, symbol miasta – średniowieczne kamienice „Trzej Bracia”, domy Gildii, dawny klasztor dominikański, Ratusz i Dom Bractwa Czarnogłowych. Przejazd do miejsca zakwaterowania w Tallinie, obiadokolacja, nocleg.

4 dzień: 29.04.2020
Śniadanie w hotelu, zwiedzanie TALLINA  z przewodnikiem: m.in. Górne i Dolne Stare Miasto, wzgórze Toompea, sobór Aleksandra Newskiego, baszty obronne: Wysoki Herman i Gruba Małgośka, Dom Bractwa Czarnogłowych, Dzielnica Pirita (miejsce regat Olimpijskich z 1980r), wjazd na wieżę telewizyjna; następnie przejazd do Pałacu Kadriorg dawna letnia rezydencja carów rosyjskich, powrót do hotelu w Tallinie , obiadokolacja, nocleg.

5 dzień : 30.04.2020
Wczesny wyjazd z  hotelu, lunch pakiet z hotelu zamiast śniadania, wyjazd do terminalu promowego, następnie rejs promem pasażerskim na trasie Talin- Helsinki, sniadanie na promie. Po przypłynięciu spotkanie z przewodnikiem i zwiedzanie HELSINEK : rejs statkiem  do  twierdzy Suomenlinna- zwiedzanie, Plac Senacki, Katedra Luterańska, kościół Temppeliaukkio wykuty w skale, Rynek Kauppatori, Ratusz, Pałac Prezydencki, Sobór Uspieński, pomniki: Jana Sybeliusa i Aleksandra II, obiad w Helsinkach. Powrót promem na trasie Helsinki – Tallin, Powrót do hotelu w Tallinie, nocleg.

 6 dzień :01.05.2020
Śniadanie, wykwaterowanie, Przyjazd do KŁAJPEDY –spacer po mieście, zobaczymy  min. Stare Miasto z ulicą  Aukštoj gdzie zachowały się najstarsze domy w mieście  o konstrukcji muru pruskiego, zobaczymy  również stary jacht Meridianas pełniący funkcje pływającej restauracji, obiadokolacja, przejazd do hotelu, nocleg.

7 dzień: 02.05.2020
Śniadanie, przejście do portu  piechotą płyniecie promem/stateczkiem  na MIERZEJĘ KUROŃSKĄ na wybrzeże bałtyckie stanowiące  królestwo bursztynu, podzielonego między Rosję i Litwę, wpisanego na listę UNESCO, słynącego z drugich pod względem wysokości kompleksów wydm w Europie i w części litewskiej nie mającego połączenia z lądem, nazywanego litewską Saharą. Pokaz w  Delfinarium. Przejazd  do POŁĄGI –  zwiedzanie Muzeum Bursztynu w  Pałacu Tyszkiewiczów-największego muzeum bursztynu  Europie. Obiad .Wyjazd w drogę powrotną. Przejazd do Polski.

Świadczenie zawarte w cenie :

 • Transport autokarem
 • opłaty drogowe i parkingowe, autostrady
 • Zakwaterowanie -6x nocleg w hotelach 3 *
 • 1 x śniadanie, 1x obiadokolacja w Polsce
 • 1 x obiadokolacja w Rydze, 2x obiadokolacja w Tallinie, 1x obiadokolacja Kłajpedzie
 • 1x lunch pakiet zamiast śniadania w dniu wycieczki do Helsinek
 • 1x śniadanie na promie do Helsinek
 • 1 x obiad w Helsinkach
 • Opieka pilota
 • Prom/statek na Mierzeje Kurońską,
 • prom Talin-Helsinki-Talin
 • Oplata klimatyczna za wstęp do  Parku na Mierzei Kurońskiej
 • Obiad w Połądze
 • System auidioguide

CENA    670 PLN/os+ 280 EUR/os

Świadczenia dodatkowo płatne:  bilety wstępu do zwiedzanych obiektów i przewodnicy lokalni  ok.45 euro/os  + 25 zł/os.